Liczy się tylko Warszawa? Nowe kierunki dla biznesu

Warszawa jako stolica kraju zawsze miała ułatwione zadanie w przyciąganiu głodnych sukcesów. Zagraniczne firmy z chęcią otwierały tam swoje siedziby długiej analizy sytuacji. W ciągu ostatnich lat wyrosła na mapie kraju konkurencja z dużym potencjałem. Gdzie warto otworzyć firmę?

Na mapie Polskie jest wiele miast z dużym potencjałem biznesowym. Wiedzą to bardzo dobrze deweloperzy, którzy od lat skrupulatnie planują inwestycje biurowe w różnych częściach kraju. Zainteresowanie powierzchniami biurowymi wciąż utrzymuje się na dużym poziomie. Firmy polskie jak i zagraniczne bacznie obserwują ten rynek i coraz częściej obierają inny kierunek niż Warszawa!

  1. Łódź

Miasto, które od lat zmagało się z odpływem ludzi. Obecnie cieszy się boomem gospodarczym. W najbliższym czasie otwarte zostanie część z 15 inwestycji biurowych w mieście, w tym Imagine Offices (http://imagineoffices.pl). Biurowce zlokalizowane są przy głównych arteriach dróg w centrum, co podnosi ich prestiż. Inwestycje w wielu przypadkach mogą pochwalić się zarezerwowanymi powierzchniami przez najemców.

  1. Wrocław

To jedno z miast, które dynamicznie się rozwija. Lokalizacja w sąsiedztwie z Czechami i Niemcami sprawia, że miasto zyskuje w oczach zagranicznych inwestorów, którzy chętnie otwierają tu swoje siedziby. Wrocław inwestuje mocno w młodych ludzi, którzy wchodzą na rynek pracy. Deweloperzy bez wahania planują tu kolejne powierzchnie biurowe. Są to głównie branże z sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz IT.

  1. Kraków

W Krakowie pod względem biznesowym dzieje się całkiem sporo. Nowoczesne powierzchnie biurowe znajdują najemców wśród znanych firm oraz takich, które stawiają swoje pierwsze kroki. Wiele z nich to firmy IT, technologiczne lub oferujące usługi z zakresu działań internetowych. Branża się rozwija, a wraz z nią zapotrzebowanie na miejsca pracy, które odpowiedzą na innowacyjne potrzeby tych młodych firm.

Warszawa w najbliższym czasie nie odda korony biznesowego centrum Polski, ale na horyzoncie pojawia się konkurencja. Jak będzie to wyglądać w najbliższych latach?