Jak działają kantory internetowe?

Kiedy wyjeżdżamy za granicę, podstawową czynnością jest wymiana naszej waluty krajowej na tę zagraniczną. Na całe szczęście, dzięki rozwiniętej bankowości internetowej, wszystko możemy wykonać z komfortu naszej kanapy, całkowicie pomijając niepotrzebne gonitwy za najlepszą ceną między klasycznymi kantorami. Jak działają kantory internetowe, które przyszły na pomoc nam wszystkim?

To pytanie, na które odpowiedź jest dla wielu z Was najważniejszą. Często jest tak, że jest to po prostu tańsze. Oszczędności powstają w następujący sposób. Serwisy zajmujące się wymianą walut porównujemy na podstawie spreadu.

Spread to najprościej mówiąc różnica między kursem kupna i sprzedaży i to on sprawia, że w różnych miejscach, taka sama ilość waluty zagranicznej kosztuje inną ilość pieniędzy. Im będzie on niższy, tym lepiej dla nas!

Kwestia bezpieczeństwa

Możemy mieć pewne wątpliwości co do bezpieczeństwa zawierania takich transakcji. Otóż gdy wybierzemy odpowiedni kantor, (zwłaszcza taki z kapitałem bankowym) możemy być pewni, że są one stabilne, a nasze fundusze nie znikną w próżni. Często możemy też szybko sprawdzić wiarygodność danego kantory przy pomocy sieci.

 

Jak wygląda wymiana waluty?

pieniądze dochódPo pierwsze logujemy się na wybranym przez nas kantorze. Aby dokonać transakcji, należy przelać wybrane konto wybraną walutę (najczęściej złotówki). Operacja jest potwierdzana za pomocą jednorazowego hasła SMS, chroniącego nas przed wpływem osób trzecich. Po pewnym czasie, który może się różnic od godziny wykonywanego przelewu czy banku, w którym mamy swoje konto, otrzymamy odpowiednią kwotę na wyznaczone przez nas konto.

Podsumowanie

Jak każda nowinka technologiczna, internetowe kantory wzbudzały coraz więcej obaw przy początku ich istnienia, jednak dziś ich istnienie jest codziennością. Nie tylko bezpieczeństwo, oszczędności, ale przede wszystkim wygodzie, dziś nie sposób zignorować tego, jak ważne są.