Dlaczego NIE warto zakładać firmy?

własna firma

W wielu artykułach da się na pewno zauważyć to, że w wielu artykułach jesteście przekonywani do tego, dlaczego warto założyć własną firmę. My jednak dziś pokażemy wam trzy najważniejsze punkty… dzięki którym absolutnie nie warto tego robić! Wiemy, że to nieco inne podejście do tego tematu, jednak mamy nadzieję, że zrozumiecie, o co nam chodzi!

Walka z biurokracją

Pierwszym problemem, na jaki traficie przy próbie zakładania firmy, jest bardzo skomplikowania biurokracja. Już sama procedura rejestracji w CEIDG jest bardzo długotrwałą i wymaga niemalże anielskiej cierpliwości! Gdy jednak trafimy na wyjątkowo niepomocnego urzędnika, możemy mieć myśli dążące do tego, aby zrezygnować z realizacji naszego marzenia. Mamy dla was złą wiadomość: jeżeli już w tym momencie czujecie się przytłoczeni, to może nadszedł czas na inną profesję… Biznes jest bardzo trudnym środowiskiem, w którym nie raz spotkacie się z trudnymi sytuacjami!

biurokracja

Czas, którego nie ma

Jeżeli już uda się wam założyć firmę, to szybko zdacie sobie sprawę z tego, że mityczne „pracowanie, kiedy chcesz” to jeden wielki bubel. Mimo tego, że formalnie nie macie przełożonego, to waszym szefem stanie się… klient! Tak naprawdę będziecie pracować bez przerwy, często bez chwili odpoczynku! Wstawanie wtedy, kiedy musicie i praca do późnych godzin wieczornych stanie się waszą codziennością! Minie sporo czasu, zanim naprawdę będziecie mogli wypocząć!

firma1

Kredyt na mieszkanie? Nie dziś!

Dziś nie sposób nie marzyć o własnym mieszkaniu. To naprawdę spełnienie marzeń twoich, jak i rodziny! Musimy jednak dać wam znać, że nie będzie to takie proste. Nawet jeżeli wasza firma naprawdę dobrze prosperuje, a wy zarabiacie znacznie więcej niż twój partner czy partnerka, to bank i tak nie będzie chciał chętnie udzielać wam kredytów mieszkaniowych. Najczęściej będzie to dopiero możliwe po około 24 miesiącach! To może nieco pokrzyżować założone plany!

Podsumowanie

Jak widać, mimo tego, że słyszymy od wielu źródeł, że własna firma to droga do niezależności i bezproblemowego zarządzania swoim czasem wolnym, to wcale tak nie jest! Nierzadko jest to czas, który będziemy wspominać jako najcięższy w naszym życiu. Jednakże gdyby niektórzy z nas nie ryzykowali, czy bylibyśmy świadkami tak wielu niesamowitych projektów!